אנדומטריוזיס


ככל שעולה המודעות למחלת האנדומטריוזיס, נחשפת גם המורכבות שבטיפול בה. הגישה המצויה בבתי חולים רבים בישראל הנה שקיימות 2 חלופות טיפוליות מקובלות: תרופתית, או כירורגית. ד"ר צפריר, המרכז את הצוות המטפל של מרפאת עלמא בתחום זה סבור שהטיפול הנאות במחלה מצריך שיתוף פעולה רב-תחומי, בהתחשב במכלול המצבים הקליניים שחווה האישה. קיים הבדל מהותי בין נערה בת 17 הסובלת מכאבי מחזור קשים, לבין צעירה בת 28 הסובלת מקשיי פריון, ובין אישה בת 43, אם ל-3, הסובלת מכאבי אגן כרוניים וכאבים בקיום יחסים. כל אחת מהן מציגה סיפור ייחודי המשפיע על חייה באופן ניכר, ודורש התייחסות פרטנית. הקשבה לבעיות אותן מציגה האישה, גישה רב-שכבתית, שילוב כל היסודות הללו בראיה הוליסטית ומקיפה, יביאו לתוצאה המיטבית ולשיפור איכות חייה של המטופלת. באופן ספציפי יותר, שימור פריון יוצע בכל מקרה של אישה המעוניינת בהרחבת המעגל המשפחתי שלה.


כאב אגן כרוני


כאב אגן כרוני: כ-15% מהנשים סובלות מכאב אגן כרוני, כאשר הגורמים לו והביטוי שלו מגוונים. התסמינים השונים עלולים לפגוע באופן משמעותי בתפקוד ובאיכות חייה של האישה, עד כדי נכות. האיבחון והטיפול בכאב אגן כרוני מחייבים גישה רב-תחומית המערבת צוות רב-מקצועי. ד"ר צפריר מיישם תפיסה זו במרפאת עלמא, הכוללת מומחית להפרעות בתפקוד המיני, פיזיוטרפיסטית של רצפת האגן, מומחית לטיפול זוגי, ורפואה משלימה.

דיספרוניה (כאבים בקיום יחסים)

כאבים בקיום יחסים מייצגים חלק מהביטויים של כאב אגני כרוני. אחת הסיבות לכך היא כיווץ בלתי רצוני (ספזם) של שרירי רצפת האגן. הזרקת בוטוקס מקומית הנה שיטת טיפול פורצת דרך ויעילה אשר ד"ר צפריר התמחה בה בארה"ב. מדובר בפעולה לא פולשנית ובטוחה הגורמת להרפיית שרירי האגן, וזאת מבלי לפגוע ביכולת של האישה ליהנות מהפעילות האינטימית.